logo yeni

DEVLET MAHALLESİ VATANDAŞIN KULLANIMINA AÇILACAK

Aktif . Yayınlanma mansethaber

lojman-devlet-mahallesiAnkara Devlet Mahallesinde bulunan memur lojmanları vatandaşlar için sosyal etkinliklerin ve sporun yapılabileceği bir alana dönüştürülecek.

Kamuya ait lojmanların bulunduğu Kızılay’daki Namık Kemal Mahallesi, lojmanları sebebiyle Devlet Mahallesi olarak ta biliniyordu.

Cumhuriyetin ilk lojmanlarını barındıran Devlet Mahallesi’nin vatandaşların yararlanabileceği bir alana dönüştürülmesi kararı, 5 Ağustos 2013’te Bakanlar Kurulu’nda alınmıştı. Mahallenin düzenlenecek bir proje yarışması ile vatandaşların kullanımına açılması panlanıyor.

Proje yarışmasına ilişkin olarak yapılan basın toplantısında, mahallenin tüm vatandaşların kullanımına açılmasının düşünüldüğü belirtilirken, mevcut tarihi değeri olan binaların ve ağaçların korunacağı duyuruldu.

Önümüzdeki hafta duyurusu yapılacak olan proje yarışmasının ise 2015 yılı Ocak ayında sonuçlanması bekleniyor. Bölgedeki lojmanlar uzun süre önce boşaltılmış ve binalar ile çevre bakımsız hale gelmişti.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.