logo yeni

POLİSLERİN MAÇ MESAİSİ KAZANDIRIYOR

Aktif . Yayınlanma mansethaber

polis-2Maçlarda görev alan polislere ek ücret uygulaması bu sezon başladı. Maç başına 80 lira ücret alan polislerin gözdesi ise Fenerbahçe. Çünkü Saraçoğlu'nun parası hesaba maç biter bitmez yatıyor.

Akşam Gazetesi'nden Devrim Tosunoğlu'nun haberine göre, polis için futbol maçları artık angarya olmaktan çıktı. Yoğun bir şehir güvenliğinin yanı sıra ek görevler ile maçlara giden polislerin "Futbol kulüpleri trilyonlarca lira kazanırken biz statlarda görev alıyoruz" şikayetleri üzerine başlatılan çalışma bu sezon sonuç verdi.

TFF ile Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe bu konuda anlaşmaya vardı. Artık maça giden polislere 80 lira ek ücret ödeniyor.

Artık maçlarda görev alan polislere maç başına spor kulüpleri tarafından 80 lira ödenecek. Görevli polislerin en çok sevdiği kulüp ise Fenerbahçe. Ligin ilk dört haftasında görev sonrası hesaplara en erken parayı yatıran kulüp Fenerbahçe oldu.

Stattan çıktıktan sonra hesapta

Uygulama liglerin başlamasıyla devreye girdi. Maça giden polislerin hesabına 80 TL yattı. Polislere için ödenen para memurların yüzünü güldürdü. Uygulamanın başlanmasının ardından hesaplara en erken para yatıran kulübün Fenerbahçe olduğu ortaya çıktı.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.