logo yeni

MEMURİYETE GEÇENLERİN HİZMETLERİNİN DEĞERLENDİRMESİ TALEPLERİ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

memur4Orman müdürlüklerinde geçici işçi olarak çalışmakta iken sözleşmeli personel statüsüne geçirilen, daha sonra da memur kadrosuna ataması yapılan personelin geçici işçi olarak çalıştıkları süre içindeki hizmetlerinin dikkate alınmadığı iddiaları TBMM’de gündeme taşındı.

Artvin milletvekili Uğur BAYRAKTUTAN tarafından gündeme getirilen önergede, “belli süre ile Orman Müdürlüklerinde mevsimlik işçi olarak çalışan daha sonra 4/B sözleşmeli personel olarak devam ederken kadroya geçirilip memur olan Orman personellerinin emeklilik halinde mevsimlik ve sözleşmeli olarak çalıştıkları dönem tazminata yansımayacağı iddia edilmektedir.” denilerek, bu çalışanların çalışmış oldukları sürelerin dikkate alınması ve emeklilik tazminatına saydırılmasının talep edildiği belirtildi.

Bayraktutan ayrıca önergesinde, aşağıdaki soruların Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik tarafından yanıtlanmasını talep etti:

1-Orman Müdürlükleri bünyesinde çalışan mevsimlik ve sözleşmeli personellerin kadroya alındıktan sonra sözleşmeli ve mevsimlik işçi olarak çalıştıkları zaman emeklilik tazminatlarına sayılmadığı iddiaları doğru mudur? Doğru ise neden sayılmamaktadır?

2-Orman Müdürlüklerinde önce mevsimlik, sonra sözleşmeli ve daha sonra memur kadrosuna alınan personellerin sorunları ile ilgili bir düzenleme yapmayı düşünüyor musunuz?

3-Mevsimlik ve sözleşmeli personel olarak başlayan ve daha sonra memur olan Orman Müdürlük personellerinin emeklilik tazminatları hangi esaslara göre belirlenmektedir?

 

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.