logo yeni

AYNI BAKANLIKTA KİRALANAN ARAÇLARA FARKLI ÜCRET ÖDENMESİNİN NEDENİ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

arac

Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile bağlı kuruluşlarında kiralama yoluyla temin edilen araçlara ödenen kira bedelleri konusunda açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, taşıt kiralama için ödenen bedellerin kurumlara göre farklılık göstermesi dikkat çekti.

Milletvekili Alim IŞIK, verdiği bir soru önergesinde taşınır ve taşınmaz mal kiralamaları nedeniyle Devletin zarara uğratıldığını ileri sürerek, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile bağlı kuruluşlarındaki taşıt kiralamaları için yapılan giderlerin ne kadar olduğunu da sormuştu.

Soru önergesine Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel EROĞLU imzasını taşıyan yazı ile verilen cevapta, taşıt kiralama bedellerine ilişkin şu bilgiler yer aldı:

Bakanlığımda kiralama yoluyla, biri makam aracı olmak üzere toplam 29 adet kiralık araç mevcut olup, yıllık kira tutarı 675.154 TL’dir.

DSİ Genel Müdürlüğü merkez birimlerinde 20 adet kiralık araç mevcut olup, yıllık toplam 1.054.837 TL ödeme yapılmaktadır.

Orman Genel Müdürlüğü merkez birimlerinde 25 adet kiralık araç mevcut olup, yıllık toplam 281.925 TL ödeme yapılmaktadır.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü merkez birimlerinde 10 adet kiralık araç mevcut olup, yıllık toplam 273.576 TL ödeme yapılmaktadır.

Rakamların kurumlar arası farklılık göstermesinin sebebi, araçların cinsleri, motor hacimleri, şoför ve yakıtın dahil olup olmamasına göre değişmektedir.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.