logo yeni

TBMM BUGÜN 2014-2015 YASAMA YILI AÇILIŞINI YAPACAK

Aktif . Yayınlanma mansethaber

tbmm2Türkiye Büyük Millet Meclsii yeni yasama yılı açılışı için bugün topanıyor.

Yasama yılı açılışı dolayısıyla, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başkanlık Divanı üyeleri ve milletvekillerinin katılımıyla TBMM kampüsü içindeki Atatürk Anıtı'nda tören gerçekleştirilecek.

Çiçek ve beraberindekiler, Atatürk Anıtı'na çelenk koyacak, saygı duruşunda bulunacak ve İstiklal Marşı okunacak.

TBMM Genel Kurulu, saat 15.00'te toplanacak. TBMM Başkanı Cemil Çiçek, birleşimi açtıktan sonra sunuş konuşması yapacak. Çiçek'in, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı Genel Kurul'a takdiminin ardından İstiklal Marşı okunacak. Ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk kez yasama yılı açılış konuşmasını yapacak.

Genel Kurul, Erdoğan'ın konuşmasının ardından başka konuyu ele almayacak. TBMM Başkanı Çiçek ve eşi, yasama yılının başlaması nedeniyle akşam da Meclis'te resepsiyon verecek.

TBMM 2014 Onur Ödülü, yarın saat 11.00'de Meclis'te yapılacak törenle Meclis Başkanı Cemil Çiçek tarafından sahiplerine verilecek.

Onur Ödülü bu yıl Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Taner Demirer ve Okan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüsamettin Koçan'a verilecek.

Kamu çalışanları KPDK kararlarını bekliyor

Yeni yasama yılı birlikte kamu çalışanlarının gözü ise yeni torba yasada olacak. Yeni bir torba yasanın gündemde olduğu ve Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK) kararlarının yeni torba yasada yer alacağı söylentileri sebebiyle, kamu çalışanları yeni yasama yılının açılışını bekliyorlar.

 

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.