logo yeni

65 BİN DEV ÖĞRENCİ PROJESİNİN PARALARI MAKAM ARACINA MI GİTTİ?

Aktif . Yayınlanma mansethaber

arac“65 Bin Dev Öğrenci” projesi için toplanan paraların 78 bin TL. lik makam aracına gittiği iddiaları Meclis’te gündeme getirildi.

Amasya Milletvekili Ramis Topal tarafından hazırlanan önergede söz konusu iddialara şöyle yer verildi:

“08.09.2009 tarihinde ilimizde bulunan 65.000 öğrenciyi kapsayan bir proje başlatılmıştır. “65 Bin Dev Öğrenci” isimli projenin amacı öğrencilerimize özgüven, sevgi, saygı ve dostluk sağlamak ve bunun yanında sosyal projeler düzenleyerek ildeki eğitim kalitesini yükseltmek olarak belirlenmiştir. Amasya Garanti Bankasına açılan bir hesap ile projeye maddi yardım toplanmaya başlanmıştır. Proje Amasya’da büyük ilgi uyandırmış ve zaman içerisinde güzel işlere imza atmıştır. Ancak son dönemde proje süreci yavaşlamış hatta işlemez hale gelmiştir. Türk Eğitim-Sen Amasya Şube Başkanı Kamil TERZİ’nin BİMER’den aldığı 57835743/622.01/4107746 sayılı yazıda; bu projenin bittiği ve proje kapsamında toplanan paraların İl Milli Eğitim Müdürlüğüne aktarıldığı, aktarılan bu paralar ile İl Milli Eğitim Müdürüne 78.000 TL değerinde bir makam aracı alındığı açıklanmıştır.

Bu bağlamda;

1. “65 Bin Dev Öğrenci” projesi için toplanan paralar neden İl Milli Eğitim Müdürlüğüne aktarılmıştır?

2.İl Milli Eğitim Müdürlüğüne aktarılan paraların eğitim dışındaki bir alanda kullanılması yasal mıdır?

3. Amasya halkı ve kurumlarından 65 bin öğrencinin eğitim ve öğretim kalitesinin yükseltilmesi için toplanan paralar ile İl Milli Eğitim Müdürüne makam aracı alınmasını nasıl açıklıyorsunuz?

4.Bakanlığınız makam aracı olmayan ya da aracı eski olan İl Milli Eğitim Müdürleri için başka kampanyalar da düzenlemekte midir?

5.81 İl Milli Eğitim Müdürünün makam araçlarının markaları ve maddi değerleri ne kadardır?”

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.