logo yeni

PERSONEL SİSTEMİ GÖZDEN GEÇİRİLECEK

Aktif . Yayınlanma mansethaber

personel8Maliye Bakanlığı Bilgilendirme Toplantısı ile Orta Vadeli Program ve 2015 Bütçesi Sunumu sonrasında Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU açıklamalar yaptı.

Toplantıda Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Maliye Bakanı  Mehmet Şimşek, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ile ilgili bürokratlar tarafından sunum yapıldı.

Devletin elindeki sosyal tesisler, lojmanlar ve taşıtlar gözden geçirilecek

Toplantının ardından basına açıklama yapan Başbakan Davutoğlu, “devletin elindeki sosyal tesisler, lojmanlar, konutlar ve en önemlisi bina ve taşıtlarla ilgili kapsamlı bir envanter çalışması talimatı verdim”  ifadelerini kullandı.

Personel sistemi gözden geçirilecek

Başbakan Davutoğlu, kamu personel sistemi ile ilgili olarak ise, “personel ihtiyacından kaynaklanan artışın ülkenin ekonomik dengelerini sarsmaması, ayrıca personelin etkin kullanımı, niceliksel artışı değil, niteliksel katkısının göz önüne alınması lazım. Bunun için personel sisteminde de ciddi bir gözden geçirme hamlesine ihtiyaç var” dedi.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.