logo yeni

calisanlar2 copy

TORPİLLİ KAHİRE ATAŞELİĞİ YATTI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Milli Eğitim Bakanlığı, bir öğretmenin Kahire'ye ateşe olarak atanmasına ilişkin torpil talebi haberleri üzerine Basın Açıklaması yapma gereği duydu.

Açıklamada, bir öğretmenin Kahire'ye ateşe olarak atanmasına ilişkin torpil talebinin Bakan tarafından alınmadığı ve haberlere konu resimdeki kişinin de Milli Eğitim Bakanı olmadığı belirtildi. Ayrıca söz konusu taleple ilgili bir işlem yapılmasının da mümkün olmadığı belirtildi.

Torpilin belgesi kamuoyu ile paylaşılmasaydı, talep sahibi belki Kahire yolculuğu için bavulunu hazırlıyor olurdu.  

BASIN AÇIKLAMASI

"04.10.2012 tarihli DHA ajansı kaynaklı bir haberde, bir Milletvekilinin bir diğer Milletvekiline Sayın Bakanımız Ömer Dinçer'e verilmek üzere bir not ilettiği ve notta bir öğretmenin Kahire'ye eğitim ataşesi olarak atanması için torpil talep ettiği belirtilmiştir. Bununla ilgili olarak aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek görülmüştür.

Talep Sayın Bakanımız tarafından alınmamıştır. Zira, fotoğraftaki kişi de Sayın Bakanımız değildir. Taleple ilgili de bir işlem yapılması mümkün değildir. Çünkü;

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde yurtdışına eğitim ataşesi ve müşaviri atamaları Kanun Hükmünde Kararname, Bakanlar Kurulu Kararı ile çıkarılan çerçeve Yönetmelik ve buna uygun düzenlenen Yönetmeliğe uygun olarak yapılmaktadır. Adaylar önce yazılı sınava girmektedir, yazılı sınavda başarılı olanlar mülakata alınmaktadır. Mülakatı da başaranlar müşavir veya ataşe olarak atanmaktadır. Zaten aday olmanın ön koşulu da Yönetmelikte belirtilen dillerden KPDS notunun (C) düzeyinde yabancı dil bilgisi ve ayrıca en az okul müdürü olarak 3 yıl asaleten çalışmış olma şartı bulunmaktadır. 

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur."

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.