logo yeni

ÖĞRETİM DESTEĞİ ALMAYA HAK KAZANAN ÖĞRENCİLER BELLİ OLDU

Aktif . Yayınlanma mansethaber

meb2Milli Eğitim Bakanlığı, 2014-2015 eğitim-öğretim yılında eğitim öğretim desteği almaya hak kazanan öğrencilerin isimlerini açıkladı.

Bakanlık tarafından 2014-2015 eğitim-öğretim yılında eğitim öğretim desteği almaya hak kazanan öğrencilerin isimlerine bu adresten ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Eğitim ve Öğretim desteğine hak kazanan özel okulların isimlerinin ise saat 18:00 da açıklanacağı belirtildi.

Özel okullarda okurken eğitim öğretim desteği almak için başvuran öğrenci sayısı 180 bin 637 olurken, destek için 4 bin 361 kurum başvuruda bulunmuştu.

Kaç kişi yararlanacak?

2014-2015 eğitim öğretim yılı için okul öncesi ve ilkokullarda 50′şer bin, ortaokul ve liselerde 75′er bin olmak üzere toplam 250 bin öğrenci eğitim öğretim desteğinden yararlanacak.

Destek miktarı ne olacak?

Okul öncesi kurumlarına gidecek öğrencilere 2 bin 500, özel ilkokullara gidecek öğrencilere 3 bin, özel ortaokul ve liselere gideceklere yıllık 3 bin 500, temel liselere ise 3 bin lira eğitim öğretim desteği verilecek.

Destek ile ilgili diğer ayrıntılara buradan ulaşabilirsiniz.

Eğitim ve Öğretim Desteğine Hak Kazanan Özel Okulları görmek için tıklayınız

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.