logo yeni

MİLLİ SARAYLARDA ÇALIŞAN PERSONELLE İLGİLİ İDDİALAR

Aktif . Yayınlanma mansethaber

milli-saraylarTürkiye Büyük Millet Meclisine bağlı Milli Saraylar bünyesindeki halı ve çini fabrikalarında çalışan usta personelin işten ayrılmaya zorlandığı ve başka birimlerde görevlendirildiği iddiaları soru önergesine konu oldu.

Ankara milletvekili İzzet ÇETİN tarafından hazırlanan önergede yer verilen iddialar şöyle:

“1-Milli Saraylar bünyesindeki saray, köşk, kasır ve müzelerde çalışan personel sayısı 2002 ve 2014 yılları itibariyle nedir? Milli Saraylar kadrolarında olup TBMM’nin başka birimlerinde görevlendirilen personel var mıdır? Varsa sayısı nedir? Başka birimlerde görevlendirilme nedenleri nedir?

2-Hereke Halı ve İpekli Dokuma Fabrikası ile Yıldız Çini Fabrikasında çalışan personel sayısı 2002 ve 2014 yılları itibariyle nedir? Bu personelin ne kadarı yetişmiş usta konumundadır?

3-2002 yılından sonra halı ve çini fabrikalarından işten çıkarılan personel var mıdır? Varsa sayısı ve işten çıkarılma nedenleri nedir?

4-2002 yılından sonra halı ve çini fabrikalarında çalışırken başka birimlerde görevlendirilen personel sayısı nedir? Bu personelin ne kadarı yetişmiş usta pozisyonundadır?

5-Halı ve çini fabrikalarında çalışan yetişmiş, usta pozisyonundaki personelin işten ayrılmaya zorlandığı, ya da Milli Saraylar bünyesinde başka birimlerde görevlendirildiği ve bu nedenle de bu fabrikalarda üretilen ürünlerde ciddi kalite kayıpları olduğu iddiaları doğru mudur?

6-Halı ve çini fabrikalarında yıllık üretim miktarları nasıldır? Üretilen ürünler nasıl değerlendirilmektedir?” 

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.