logo yeni

calisanlar2 copy

AÇIKÖĞRETİMDEN 3 YILDA MEZUN OLUNABİLECEK

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Türkiye çapında yaklaşık 2 milyon öğrenciye üniversite okuma imkanı sunan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi'nde sistem değişikliğine gidilerek, başarılı öğrencilerin 4 yıllık bölümden 3 veya 3,5 yılda mezun olmasına imkanı getirildi.

BUNDAN SONRA KREDİLİ SİSTEM

Açıköğretim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kerim Banar, geçen yıl yaklaşık 200 bin öğrencinin yıllık sistemden dönemlik sisteme geçişinin yapıldığını söyledi.Üniversitenin AÖF ile İşletme ve İktisat fakültelerinin tüm bölüm ve programlarında 2012-2013 akademik yılından itibaren dönemlik kredili sistem uygulaması başlatıldığını belirten Kerim Banar, bundan sonra AÖF'de, örgün öğrenimde olduğu gibi kredili sistemin geçerli olacağını bildirdi.

Kerim Banar, dönemlik kredili sistemde öğrencilere toplam 30 kredilik dersler yüklediklerini ancak onların talep etmesi halinde ''Ekle-Sil Haftası''nda 45 krediye kadar ders alabileceklerini belirterek, ''Dönemlik kredili sistemde başarılı bir öğrenci isterse eğitim süresini azaltabilecek ve 4 yıllık bir bölümden 3 veya 3,5 yılda mezun olabilecek'' dedi.
.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.