logo yeni

TORBA KANUN EKİM AYINDAN ÖNCE ÇIKMAYACAK

Aktif . Yayınlanma mansethaber

tbmm2Halen TBMM’nde görüşmeleri devam eden ve milyonlarca kişiyi ilögilendiren torba yasa iktidar ve muhalefetin anlaşmasıyla yarım kaldı.

Ak Parti, CHP, MHP ve HDP grupları torba yasa tasarısının 5. bölümünün sonuna kadar tamamlanması ve Meclis'in 1 Ekim'e kadar tatile girmesi konusunda uzlaştı.

Meclis’in 21 Ağustos'a kadar çalışmalarına devam etmesi kararı alınırken, torba yasa tasarısının bu tarihe kadar tamamlanmayacağı düşünülerek 5. Bölümün bitirilmesi ve görüşmelere Ekim ayında devam edilmesi için uzlaşı sağlandı.

Ancak bazı siyasi çevrelerce, sürpriz bir kararla torba yasa tasarısının sonbahara bırakılmasında, AKP milletvekillerinin arasındaki kulis faaliyetinin parti içinde ayrışmaları derinleştireceği endişesinin de etkili olduğu öne sürüldü.

Bu karar sonrasında, Haziran ayından bu yana adeta Meclis’ i kilitleyen ve Plan Bütçe Komisyonundaki görüşüldükten sonra genel kurul aşamasında da muhalefetin yoğun engellemesine maruz kalan yasa tasarısının 126. maddesine kadar olan beşinci bölümü tamamlandıktan sonra kalan maddelerin 1 Ekim'den itibaren görüşülmesi bekleniyor.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.