logo yeni

HAKEM ÜCRETLERİNE YÜKSEK ZAM DÜŞÜNÜLÜYOR

Aktif . Yayınlanma mansethaber

hakemMerkez Hakem Kurulu Başkanı Zekeriya Alp’in hakemlerin ücretlerine yapılması düşünülen zam ile ilgili önerdiği rakamların Futbol Federasyonu Yönetim Kurulunca kabul edildiği öğrenildi.

Hakemler için yapılan yaz seminerinde kapanışında, Alp’in zam müjdesini hakemlere verdiği ve yeni sezonda yeni maç tazminatlarının yürürlüğe gireceği belirtiliyor.

Süper lig hakemi ne kadar alıyor?

Hakem ücretlerine yapılan zammın %90 gibi bir oranda gerçekleşmesinin beklendiği belirtilirken, bu oranda yapılacak bir zam sonrasında Süper Lig’de maç yöneten bir hakemin aldığı ücretin de, bu zamla birlikte 3 bin liradan 5 bin 750 liraya yükselmesi bekleniyor. Zam sonrasında yardımcı hakemlerin Süper Lig’de yönettikleri maç için 2 bin 750, dördüncü ve ilave hakemlerin ise 2 bin 200 lira ücret almaları öngörülüyor.

Hakem ücretlerine yapılması düşünülen zammın kesinleşmesi için Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulunca onaylanması gerekiyor.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.