logo yeni

MOBBİNG BİLGİLENDİRME REHBERİ İLE TANIŞTINIZ MI?

Aktif . Yayınlanma mansethaber

mobbingKamu çalışanlarını mobbing ile ilgili konularda bilinçlendirmek amacıyla basılan rehberlerin çok az çalışana ulaştığı iddiasını içeren önerge verildi.

Ankara milletvekili Prof. Dr. Zühal TOPÇU’ya göre Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının 2011 yılında yayınlamış olduğu, ‘İşyerinde Psikolojik Tacizin (Mobbing) Önlenmesi’ konulu genelge sonrası, psikolojik tacizin önlenmesi hususunda farkındalık yaratmak, kişilerin bu konuda bilgilendirilmelerini sağlamak üzere, İşyerlerinde Psikolojik Taciz (Mobbing) Bilgilendirme Rehberi hazırlanmış ve söz konusu rehberden 2000 adet bastırılıp çeşitli kurum ve kuruluşlara dağıtıldığı kayıtlara geçirildi.

Topçu, “İşyerlerinde Psikolojik Taciz (Mobbing) ve Bilgilendirme Rehberi” ile ilgili olarak Bakan Faruk ÇELİK’in yanıtlaması istemiyle şu soruları yöneltti:

1.Sadece kamuda çalışan 5 milyondan fazla kişi olmasına karşın, 2000 adet rehber ne kadar ihtiyacı karşılayabilmiştir?

2.Bastırılan rehberlerin dağıtımı hangi kurumlara yapılmıştır?

3.Yapılan bu çalışmalar sonucunda herhangi bir geri beslenim -feedback- denilen raporu söz konusu mudur? Söz konusu ise, bu raporlar hangi kurumlardan gelmiştir? Ve bu raporlar ne şekilde sonuçlanmıştır?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.