logo yeni

AĞUSTOS ASKERLİK SEVK DÖNEMİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILDI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

asker2Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklama ile Ağustos döneminde silah altına alınacak yükümlülerin sevk tarihlerinde değişiklik yapıldığı bildirildi.

Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada, “demokrasinin gereği vatandaşlık haklarını kullanarak 10 Ağustos'taki Cumhurbaşkanı seçiminde sevke tabi yükümlülerin oy kullanabilmelerini sağlamak amacıyla düzenleme yapıldığı” ifadelerine yer verildi.

Bu açıklama ile Ağustos 2014 er celbinde silah altına alınacak birinci grup yükümlülerin 4-7 Ağustos olan sevk tarihinin 11-14 Ağustos olarak değiştirildiği, Ağustos 2014 yedek subay celbinde kısa dönem er olarak silah altına alınacak birinci grup yükümlülerin 4-8 Ağustos olan sevklerinin de aynı tarihe alındığı öğrenildi.

Ayrıca Bakanlık, daha önce e-devlet üzerinden veya askerlik şubesine şahsen başvurarak sevk evrakını alan yükümlülerin, e-devlet üzerinden veya en yakın askerlik şubesi başkanlığına başvurup yeni tarihli sevk evrakını alarak birliklerine zamanında katılmaları gerektiğini de bildirdi.

Askerlik sevk ile ilgili ayrıntılı bilgiyi en yakın askerlik şubesi başkanlığı veya "www.asal.msb.gov.tr" adresinden öğrenebilirsiniz.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.