logo yeni

calisanlar2 copy

ZAMLARA DUYARSIZ KALMADILAR

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Kamu-Sen tarafından yapılan açıklamada, 3 Ekim 2012 Çarşamba günü Ankara'da protesto eylemi gerçekleştirileceği ve benzer protestoların 3-10 Ekim tarihleri arasında diğer illerde temsilciliklerinin belirleyeceği gün ve saatte gerçekleştirileceği ifade edildi.

Kamu-Sen açıklamasında ayrıca şu ifadelere yer verildi.

"Türkiye Kamu-Sen zam yağmuru karşısında tepkisini gösteriyor. Aldıkları 3 kuruş maaş zammına karşı elektrik ve doğalgaza yapılan fahiş zamla kışa hazırlanan vatandaşımız ne yapacağını şaşırmış durumda. Türkiye Kamu-Sen olarak sessiz kalmıyoruz. Bütçenin gediklerini vatandaşın sırtından kapatmaya çalışan hükümeti ve fahiş zamları protesto ediyoruz.

 Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ve konfederasyona bağlı sendikalarımızın genel başkanlarının katılacağı eylem 3 Ekim 2012 Çarşamba günü Ankara kızılay eski Gima binası önünde saat 13.00'da Ankara teşkilatının katılımıyla gerçekleştirilecektir.

Elektrik ve Doğalgaza yapılan fahiş zamlara illerimizde de sesssiz kalmıyoruz. Türkiye Kamu-Sen il temsilcileri de 3-10 Ekim tarihleri arasında belirleyecekleri gün ve saatte kendi illerinde zamlara protesto eylemini yapacaklardır. İllerde yapılacak eylemler de tarihleri belli olduktan sonra  ill temsilcilerimiz tarafından basına duyurulacaktır.

Eylemle ilgili el ilanları genel merkezimiz tarafından hazırlanmakta olup, haftasonuna kadar illerimize gönderilecektir.

Tüm kamu çalşanlarını, dar ve sabit gelirli vatandaşlarımızı eylemlerimize davet ediyoruz. Gelin zamlara sessiz kalmayalım, tepkimizi gösterelim..."

logokucuk

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.