logo yeni

SYDV PERSONELİNİN İKRAMİYESİ NEREYE GİTTİ?

Aktif . Yayınlanma mansethaber

uzgunSosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarında çalışan ve sayıları yaklaşık 9 bin olan personelin Temmuz ayında ödenmesi gereken ikramiyelerinin ödenmemiş olması soru önergesine konu edildi.

Milletvekili Ayşe Nedret AKOVA tarafından verilen soru önergesinde; “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’ne bağlı, yoksul yurttaşlara yapılan yardımları organize etmek amacıyla her il ve ilçede kurulu bulunan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarında çalışan yaklaşık 9 bin personelin Temmuz ayında ödenecek ikramiyesi, ödeme gününe dört gün kala Ocak ayında ödeneceği bildirilmiştir. Türkiye genelinde yaklaşık 17 milyon TL tutan, 9 bin kişiye ait ikramiye paralarının, başka amaçlar için harcanacağı ile ilgili gazetelerde haberler yer almıştır.” denilerek, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İSLAM tarafından cevaplandırılmak üzere konuya ilişkin şu sorular yer aldı:

1. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarında çalışan yaklaşık 9 bin personelin Temmuz ayı ikramiyesinin ödenmeme sebebi nedir?

2. İkramiye alacaklarına göre harcama planı yapan personelin son anda hak ettikleri ikramiyeyi alamayacaklarını öğrenince yaşadıkları mağduriyet nasıl giderilecektir?

3. Personelin ikramiyeleri nerelerde kullanılacaktır? Ödenmeyen ikramiyelerin seçim harcamalarına destek olmak amacıyla yardım olarak dağıtılacağı haberleri doğru mudur?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.