logo yeni

İŞKUR’DAKİ GÜVENLİK GÖREVLİLERİ NEDEN İŞTEN ÇIKARILIYOR?

Aktif . Yayınlanma mansethaber

iskurTürkiye İş Kurumu (İŞKUR) Genel Müdürlüğünde istihdam edilen özel güvenlik görevlisi sayısının değiştirildiği iddiaları Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk ÇELİK’e soruldu.

Milletvekili Mahmut TANAL tarafından verilen soru önergesinde, Bakan ÇELİK’in konuya ilişkin şu sorulara cevap vermesi istendi.

1- İŞKUR’un istihdam edeceği güvenlik görevlisi sayısı 01 Temmuz 2013 tarihinde hangi gerekçe ile 32’den 42’ye çıkartılmıştır?

2- İŞKUR; hangi gerekçe ile istihdam ettiği 42 güvenlik görevlisi sayısını 25’e düşürmektedir?

3- İşten çıkartılacak olan 17 özel güvenlik görevlisinin görevine hangi kriterler göz önünde bulundurularak son verilecektir?

4- Ankara Emniyet Genel Müdürlüğü İŞKUR’a “en az 37 özel güvenlik görevlisi çalışması gerekir.” Görüşü vermiş midir?

5- Böyle bir görüşe rağmen özel güvenlik görevlisi sayısının azaltılması İŞKUR’un güvenlik zaafına yol açmayacak mıdır? İŞKUR’da görev alması planlanan 25 özel güvenlik görevlisi hangi günler ve günde kaç saat mesai yapacaktır? İŞKUR’da kaç adet nizamiye vardır? Ve bu nizamiyelerde kaç adet özel güvenlik görevlisi çalışacaktır?

6- İŞKUR hizmet araçları Genel Müdür Yardımcılarının şahsi kullanımlarına mı tahsis edilmiştir? Bu araçların şoförleri var mıdır? Bu araçlar hangi görevlere çıkmıştır? Bu hizmet araçları ile nerelere gidilmiştir? Bu araçların aylık benzin masrafları ne kadardır?

7- İŞKUR Genel Müdürü’ne tahsis edilmiş özel koruma mevcut mudur? Mevcut ise kaç tane özel koruma tahsis edilmiştir?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.