logo yeni

TBMM BÜNYESİNDEKİ ARAÇ SAYISI AÇIKLANDI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

aracTürkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığında kullanılmakta olan araç sayısı ve modelleri açıklandı.

Ankara milletvekili Prof. Dr. Özcan YENİÇERİ tarafından hazırlanan önergeye cevaben gelen yazıda hem TBMM Başkanlığında ve Meclis’e bağlı Kamu Denetçiliği Kurumunda kullanılmakta olan araçlar açıklandı.

Toplam araç sayısı 247

Cevabi yazıya göre halen 2014 Mayıs ayı itibari ile TBMM Başkanlığında kullanılmakta olan araçların toplam sayısı 247 adet. Aynı tarih itibarıyla Kamu Denetçiliği Kurumunda kullanılan araç sayısı  ise 10 adet.

Yine aynı tarih itibariyle TBMM Başkanlığında kullanılmakta olan kiralık araç sayısı 66 adettir.

Kiralık araçlar Passat ağırlıklı

Bu araçların 54 adedi 2012, 2 adedi 2013, 5 adedi 2014 model Volkswagen Passat; 4 adedi 2012 model Audi A6 ve 1 adedi 2013 model Ford Minibüs’tür.

Kamu Denetçiliği Kurumunda 8 adedi 2013 model Renault Fluence ve 1 adedi 2013 model Fiat Doblo olmak üzere toplam 9 adet kiralık araç bulunmaktadır.

Makam araçlarının tümü kiralık

Yazıya göre, TBMM’de kullanılmakta olan araçlardan 58 adedi makam tahsisli olarak hizmet vermekte olup bu araçlar Başkanlık Divanı üyeleri, Grup Başkanvekilleri, İhtisas ve Uluslararası Komisyon Başkanlarına tahsis edilmiş durumda. Söz konusu makamlara tahsisli araçların tamamı kiralık olarak hizmet vermekte olup, 54 adedi 2012 model Volkswagen Passat ve 4 adedi 2012 model Audi A6 marka araçtan oluşmaktadır.

Kamu Denetçiliği Kurumunda ise 1 adet makam aracı bulunmakta olup, araç 2005 model Mercedes Benz 350S’dir.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.