logo yeni

BU ÜNİVERSİTELERE SINAVSIZ GİRİLİYOR

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Anadolu Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi tüm üniversite öğrencilerine ve mezunlarına sınavsız ikinci üniversite olanağı sunuyor.

Kariyerinde yükselmek, merak ettiği bölümde okumak ve hayallerinin peşinde koşmak isteyen üniversite öğrencisi ya da mezunlara İstanbul Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi tarafından sunulan ikinci üniversite için kayıtlar; İstanbul Üniversitesi'nde 24 Eylül'de başladı, Anadolu Üniversitesi'nde ise 1 Ekim'de başlayacak.

Herhangi bir yükseköğretim programından mezun olanlar ile halen üniversite eğitimi almakta olanlar, açıköğretim sistemi ile yürütülmekte olan, kontenjan sınırlaması olmayan ve okudukları veya mezun oldukları programlardan farklı olmak kaydıyla açıköğretim sistemiyle öğretim yapan bölümlerde İkinci Üniversite kapsamında eğitim görmek için başvuru yapabilecek.

Uygulamadan yararlanamayacak olanlar

Yurt dışında bir yükseköğretim kurumunda halen kayıtlı olan öğrenciler ikinci üniversite kapsamında kayıt yaptıramazlar.

Herhangi bir yükseköğretim programından mezun olamayan (kaydı silinen), herhangi bir örgün yükseköğretim programında kaydı bulunmayan ve halen açıköğretim programlarında okumakta olanlar yukarıdaki olanaklardan yararlanamazlar.

Kayıt işlemleri ve bilgi için

İstanbul Üniversitesi

Anadolu Üniversitesi

logokucuk

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.