logo yeni

MÜFETTİŞE ÖĞRETMENDEN AHLAKSIZ TUZAK

Aktif . Yayınlanma mansethaber

 

Edinilen bilgiye göre, müfettiş E.M. tarih öğretmeni H. İ., hakkında tefecilik yaptığı iddiası ile ilgili olarak bir yıl önce idari soruşturma başlattı. Müfettiş E. M.’nin soruşturması sonunda öğretmen H. İ.’nin Bayburt’a tayini çıktı.

İddialara göre, H. İ., hakkında soruşturma açan Müfettiş E. M.’den intikam almak için ilginç bir yola başvurdu. H. İ., bayan arkadaşı evli S. G.’yi ikna ederek Müfettiş E. M.’yi bilgisayar kamerasında soyundurmasını istedi. Müfettiş E. M. İle internette arkadaş olan S. G., uygunsuz görüntülerini kaydetti.

Müfettişin web kamerasında cinsel organını gösterdiği görüntüleri alan öğretmen H. İ., görüntüleri maliyede memur olarak çalışan arkadaşı S. Ç.’ye verdi.

İddialara göre, S. Ç., müfettiş E. M.’yi arayarak, “Elimde cinsel içerikli görüntülerin var. Bin 600 lira vermesen internete yayarım” tehdidinde bulundu. Müfettiş E. M. miktarın çok olduğunu söyleyerek para vermeyi kabul etmedi.

Öğretmen H. İ. elindeki görüntüleri paylaşım sitesine yükledi. Uygunsuz görüntüleri internette yayılan Müfettiş E. M. açığa alındı. E. M. görüntülerinin internete düşmesinin ardından kendisinden emniyete giderek S. Ç. isimli maliyede memur birinin görüntüler karşılığında daha önce para istediği söyledi.

Müfettiş E. M.’nin şikayeti üzerine harekete geçen polis ekipleri, bilgisayarları incelerek görüntülerin kaydedildiği S. G.’ye ait bilgisayara ulaştı. Emniyette ifadesi alınan S. G., arkadaşı öğretmen H. İ.’nin isteği üzerine müfettiş E. M.’nin web kamerasında görüntülerini çektiğini itirafetti. Öğretmen H. İ. ise ifadesinde hakkında suçlamaları kabul etmedi.

Maliyede memur olarak çalışan S. Ç. de hakkında şantaj iddiaları kabul etmedi. Emniyetteki işlemlerinin ardından öğretmen H. İ. bayan arkadaşı S. G. ve maliyede memur olarak çalışan S. Ç. adliyeye sevk edildi.

miliyet

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.