logo yeni

İNTÖRN EĞİTİMİ DERSHANEDE Mİ GEÇİYOR?

Aktif . Yayınlanma mansethaber

doktor2Tıp fakültelerinde İntörn eğitimi döneminin çoğu fakültede TUS’a hazırlanmak için fırsat dönemi olarak görüldüğü; tıp öğrencilerinin çoğunun bu dönemi fakültelerde pratik uygulama yerine TUS dershanelerinde geçirdiği hususunun, konunun uzmanlarınca dile getirildiğini belirten Prof. Dr. Özcan YENİÇERİ, bu konuyu önerge haline getirerek cevaplanması istemiyle Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI’ ya yöneltti. Yeniçeri önergesinde, konuyla ilgili aşağıdaki sorulara da cevap verilmesini talep etti:

"Buradan hareketle;

1.2014 Nisan ayı itibarı tıp öğrencilerinin İntörn dönemlerini TUS’a (Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı) hazırlanmak yerine fakültelerde pratik uygulama yapmalarının öncelik haline getirilmesi adına alınan tedbirler var mıdır? Var ise bunlar hangileridir ve ne aşamadadır?

2.2014 Nisan ayı itibarı ile T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ile bağlı kurum ile kuruluşlar tarafından İntörnlük dönemi eğitim standartlarının belirlenmesi ve ölçme- değerlendirme ölçütlerinin netleştirilmesi adına yürütülmekte olan çalışma ile projeler var mıdır? Varsa bunlar hangileridir ve ne aşamadadır?

3.2014 Nisan ayı itibarı ile T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ile bağlı kurum ile kuruluşlar tarafından İntörnlük dönemini aile hekimliğinin ilk yılı gibi kabul eden bir düzenleme yapılıp, eğitimin bu duruma göre yeniden şekillendirilmesi adına yürütülmekte olan çalışma ile projeler var mıdır? Varsa bunlar hangileridir ve ne aşamadadır?"

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.