logo yeni

calisanlar2 copy

ZAMLARA BÜRO MEMUR-SEN ELEŞTİRİSİ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan, zamlarla ilgili açıklamasında bütçe açığının memurun ve vatandaşın sırtından kapatılmasının doğru olmadığını belirtti. Memurun yapılan zamlarla belinin kırıldığını ve yürüyemez hale geldiğini kaydeden Yusuf Yazgan, memura kaşıkla verilen zammın kepçeyle geri alındığını söyledi. Memurun aldığı maaşın zamlar karşısında eridiğini dile getiren Yazgan, şunları ifade etti: 

'Yoksulluk sınırının ortalama 3 bin lira olduğu ülkemizde aldığı bin 800 lira ile geçinmeye çalışan memurlar yeni zamlarla birlikte kara kara düşünmeye başladı. Toplu sözleşme sürecinde memura 4+4 vererek ‘Yüzde bir artış bizi Yunanistan’a çevirir’ diyenler, bu zamlarla memurun yüzüne nasıl bakacak? Yapılan zamlarla birlikte memur aldığı eski model arabasına binemez oldu. Çünkü memurun delik cebinden LPG parası da alındı. Ev almak için kredi kullanarak borç batağına giren memur, harç parasını nasıl yatıracak? Bütçedeki açığı kapatalım derken memurun cebindeki delik yama tutmaz hale geldi. Büro Memur-Sen olarak memurun kuru ekmeğine göz dikilmesini istemiyoruz.'

bugun

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.