logo yeni

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI TERÖRÜ LANETLETMEDİ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Türkiye Kamu-Sen öncülüğünde yapılan şehitlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması suretiyle terörü lanet etkinliği kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Merkez Binası önünde toplanan grup tarafından İstiklal Marşı okunmasına izin verilmedi.

Dün sabah saatlerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Merkez Binası önünde toplanan 25-30 kişiden oluşan Bakanlık personeli, Türkiye Kamu-Sen öncülüğünde yapılan terörü lanet etkinliği kapsamında, şehitlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunmak ve İstiklal Marşı okumak istedi. Saygı duruşu başlamadan gruba müdahale eden bir müsteşar yardımcısı, Bakanlığın böyle bir etkinliği istemediğini belirterek grubun dağılmasını ve etkinlik yapılmamasını söyledi.

"Ülkemizde İstiklal Marşımızı okumak için kimseden izin almamıza gerek yok" diyen grup, terör eylemlerinde hayatını kaybeden şehitlerimiz anısına saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşını okuduktan sonra dağıldı.

Bu duruma sinirlenen müsteşar yardımcısının, grubun önünde Türk İmar-Sen Ankara 3 No’lu Şube Başkanına saldırarak hakaretlerde bulunduğu iddia edildi.

Memurunyeri.com olarak bu olayda anlamakta zorluk çektiğimiz hususlar var. İlk olarak bir yönetici istiklal marşının okunmasından neden rahatsız olur? Ya da terörün lanetmesinden veya şehitlerin arkasından fatiha okunmasından neden rahatsızlık duyar? Öte yandan, yöneticiler de Devlet memurudur ve unutmamak gerekir ki memur sendikaları memurun temsilcisidir.Sendikayı susturmaya çalışmak ise memurun sesini kesmeye çalışmakla aynıdır. Son günlerde artan terör olayları ve verdiğimiz şehitler sebebiyle yüreği yanan insanların verdiği tepkiyi susturmaya çalışan kurum yöneticilerimiz de sakin kafayla düşündüklerinde mutlaka yaptıklarından pişmanlık duyacaklarır.

logokucuk

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.