logo yeni

calisanlar2 copy

BOŞ OTURMAK İSTEMEYENE CEZA

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Tokat Belediye Başkanı Adnan Çiçek ile yaşadığı sorun nedeniyle pasifleştirildiğini öne sürerek, "3 yıldır bomboş oturuyorum 4 bin 295 lira maaş alıyorum" açıklaması yapan Başkan Yardımcısı Sefer Bayın'a memur olduğu için basına açıklama yapmasının yasak olduğu belirtilerek, kınama cezası verildi.

MAAŞINA ZAM YAPILDI

Tokat Belediye Başkan Yardımcısı Sefer Bayın, birkaç ey önce, kent merkrezindeki Vali Erdoğan Gürbüz Parkı ile Yeşilırmak sahilinde Tokat Belediyesi'nce AB projeleri kapsamında hibe alınarak yaptırılan parkın kabulünde Belediye Başkanı AK Parti'li Adnan Çiçek ile ters düştüğünü, bu aşamadan sonra kendisine görev verilmediğini, 3 yıldır bomboş oturduğunu ama her ay hesabına 4 bin 295 lira olan maaşının ödendiğini söylemişti. Bayın, basına yaptığı bu açıklamalara rağmen yine çalıştırılmadığını ancak maaşına zam yapıldığını da basın mensuplarına açıklamıştı.

Tokat Belediye Başkan Yardımcısı Sefer Bayın, bugün basına yaptığı açıklamalar nedeniyle kendisine kınama cezası verildiğini belirterek şöyle dedi: "2012'nin Nisan ayında ,'Başkan beni çalıştırmıyor, ben çalışmak istiyorum, katkıda bulunmak istiyorum' diye basına açıklama yapmıştım. Bugün sabah bana tebliğ yapıldı. Memur olduğum için basına açıklama yapamayacağım belirtiliyor. Bu nedenle de kınama cezası verilmiş. Bu kamuoyunun meselesidir. Başkanın böyle bir kınama cezası verme hakkı yok. Ben bunu kamuoyu ile sonuna kadar paylaşacağım. Elinden geleni yapsın, ne yapıyorsa her defasında paylaşacağım."

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.