logo yeni

VERESİYE KÖMÜR MÜDÜRLERİN BAŞINA İŞ AÇTI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından geçen yıl gönderilen bütçenin yetersiz kalması üzerine okul yöneticileri çocukların üşümemesi için veresiye kömür aldı. Kömür alımı kayıtlara kömürcüye ihale verilmiş gibi işlendi. Aynı kişiden kömür aldığını ve ihale yapılmadığını belirten rakip kömürcüler, durumu Milli Eğitim Müdürlüğü ile savcılığa bildirdi. Milli Eğitim Bakanlığı müfettişleri yaptıkları soruşturmada 'suç unsuru bulunmadığını' belirtti. 

Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı ise, müfettişlerin aksine 'suç unsuru olduğunu' iddia etti. Savcı, 40 okul yöneticisinin kömür ihtiyacını aynı kişiden karşıladıklarını, ihaleye fesat karıştırdıklarını, çıkar amaçlı örgüt olduklarını iddia ederken, okul yöneticileri hakkında 'çete davası' açıldı. Çete ve siyasi davaların görüldüğü İzmir 8.Ağır Ceza Mahkemesi'nde bir yıldır yargılanan müdür ile müdür yardımcıları, Milli Eğitim Müdürlüğü'nden gönderilen bütçenin yetersiz olduğunu, çocukların üşümemesi için veresiye kömür almak zorunda kaldıklarını söyledi. İzmir 8.Ağır Ceza Mahkemesi üyeleri, olayın 'çete' kapsamında olmadığını belirtip, görevsizlik kararı verdi. Okul müdürleri ile müdür yardımcıları şimdi ihaleye fesat karıştırmak suçundan 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanıyorlar.

aksam

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.