logo yeni

EMEKLİ MEMUR VE İŞÇİ PROMOSYONLARI NE OLDU?

Aktif . Yayınlanma mansethaber

emekli2Memur ve işçi emeklilerinin banka hesaplarına yatan maaşları karşılığında promosyon ödenmesi konusunda emekliye verilen sözler Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk ÇELİK’ e soruldu.

İstanbul milletvekili Mahmut TANAL tarafından hazırlanan önergede, “Uzun zamandan bu yana Emekli memur ve işçi vatandaşlarımızın yaşadığı sıkıntılar ve yıllardır verileceği duyurulan Emekliye Banka Promosyonu ile ilgili aşağıdaki soruların cevaplanması gereği doğmuştur.” İfadeleri yer alırken aşağıdaki soruların da cevaplandırılması istendi.

1.Türkiye de toplam kaç Emekli memur ve işçi vatandaşımız vardır? TÜİK verileri de dikkate alınarak Ülkemizdeki açlık sınırı endeksine göre Türkiye kaçıncı sıradadır? 2002 yılından önerge tarihine kadar her yıl ayrı ayrı belirtilmek üzere Emekli memur ve işçi vatandaşlarımızın maaşlarına yapılan iyileştirmeler nelerdir?

2- Bakanlığınız bugüne kadar emekli memur ve işçi vatandaşlarımıza verilecek banka promosyonu ile ilgili hangi bankalarla görüşülmüştür? Kaç kez görüşülmüştür? Özel bankalarla da görüşme yapılmış mıdır?

3- Uzun süredir bankalarla görüşmeler yapıldığı söylenmiş ve bankalarla masaya oturulmuş olmasına karşın neden ortak bir mutabakat sağlanamamıştır? Yıllardır verdiğiniz “Emekliye Promosyon” sözü neden icraata dönüşmemiştir? Bu konu hakkında yaptığınız son çalışmalar var mıdır? Var ise ne durumdadır?

4. Hayatlarının son zamanlarını huzur ve rahatlık içinde geçirmesi gereken Emekli vatandaşlarımız maddi imkansızlıklar içinde iken, bakanlığınızın yaptığı bir çalışma var mıdır? Var ise nelerdir ? Ne zaman yapılması planlanıyor?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.