logo yeni

TAŞERON İŞÇİLER İÇİN SÖYLENENLER SEÇİM VAADİ Mİ?

Aktif . Yayınlanma mansethaber

taseron2Kamuda çalışan taşeron işçilerin kadroya alınması ile özlük ve sosyal haklarının iyileştirilmesi konularında neler yapılacağı ve söylenenlerin seçim vaadi olup olmadığı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanına soruldu.

Milletvekili Mahmut TANAL, kamuda çalışan taşeron işçilerle ilgili olarak verdiği önergede, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk ÇELİK tarafından bazı soruların cevaplandırılması istendi.

Cevaplandırılması istenen sorular şunlar:

1-Kamuda çalışan taşeron işçilerinin, Bakanlık kadrolarına alınacak mıdır? Alınacak ise kaç kişi alınacaktır? Bakanlıklara göre dağılımı nedir?

2-Taşeron işçilerine kadro verilmeyecekse, bu konuda Bakanlık olarak bir çalışmanız var mı? Varsa bu çalışmanız ne aşamadadır? Yoksa böyle bir çalışma yapmayı düşünüyor musunuz?

3-Taşeron işçilerin özlük ve sosyal haklarının iyileştirilmesiyle ilgili bir çalışmanız var mı? Varsa ne aşamadadır?

4-Özlük ve sosyal haklarında iyileştirilme yapılacağı hususunda açıklamalar yapılmasına rağmen bu zamana kadar hiçbir iyileştirilme yapılmamıştır. Bu konuda ne zaman bir düzenleme yapmayı düşünüyorsunuz? Yoksa söyleneneler sadece seçim vaadi midir?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.