logo yeni

MEB PERSONELİNİ ETKİLEYECEK OLAN KANUN MECLİSTE KABUL EDİLDİ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

milli-egitim-bakanligi“Milli Eğitim Temel Kanunu İle Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı” Meclis Genel Kurulunun dün geceki oturumunda kabul edilerek yasalaştı. Kanun, Cumhurbaşkanının onayının ardından Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girecek.

Kanun, Milli Eğitim Bakanlığında çok sayıda personelin görevden alınmasını da düzenliyor.

Meclis Genel Kurulunda Kanun Tasarısına ilişkin son oturumda, AKP Milletvekilleri tarafından verilen önergelerle Tasarının bazı maddelerinde değişiklik yapıldı. Bu değişiklikler arasında, yönetim kademesinde görev yapanlardan yasal düzenlemeyle görevden alınmış olanların atanacağı görevlerde yer alıyor.

Yapılan değişiklikle; 652 sayılı KHK’yla görevleri sona erdirilerek şahsa bağlı Genel Müdür Yardımcısı, Daire Başkanı ve İl Müdürü kadrolarına atanmış sayılanların, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğüne bağlı hizmet içi eğitim enstitülerinde görevlendirilmesi öngörüldü.

Kanun Tasarısına ilişkin haberimiz için tıklayınız… 

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.