logo yeni

MÜFETTİŞLER KENDİ İSTEDİKLERİ YERLERDE ÇALIŞABİLİRLER Mİ?

Aktif . Yayınlanma mansethaber

mufettisOrman Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışmakta olan Müfettişlerin merkez teşkilatı dışında kendi istedikleri yerlerde çalıştıkları ve taşrada görev tahsisli lojmanlarda oturdukları iddialarına Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel EROĞLU tarafından cevap verildi.

Bakan EROĞLU imzasını taşıyan ve konu hakkında verilen bir soru önergesine cevap niteliği taşıyan yazıda şu ifadelere yer verildi:

Orman Genel Müdürlüğümüzde bölge müdürü olarak görev yapmakta iken, Teftiş Kurulu Başkanlığı emrine Müfettiş olarak atanan 33 adet personel bulunmaktadır.

06.02.1998 tarihli ve 23250 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Orman Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Yönetmeliğinin 5 inci maddesi gereğince ormancılık hizmetlerinin yoğun olduğu Orman Bölge Müdürlüklerinde Müfettişlerin ikametleri sağlanabilmektedir.

23.09.1984 tarihli ve 18524 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Kamu Konutları Yönetmeliğinin Görev Tahsisli Konutların tahsis şekli ile ilgili 8 inci maddesi gereğince düzenlenen 2 sayılı cetvelin 2. grup Bakanlıklara bağlı ve ilgi kuruluşlarında görevli personelin unvanların belirlenmesine dair 7 nci fıkra (a) ve (b) bentlerine göre Müfettişlere lojman tahsisi yapılmaktadır.

 

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.