logo yeni

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI ÜST DÜZEY PERSONELİNİN GÖREVDEN ALINMASI TEKLİF EDİLDİ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

genclik-ve-spor-bakanligiAKP Milletvekili İlyas ŞEKER ve Milletvekili arkadaşlarının imzasını taşıyan “Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi” dün Meclis Başkanlığına sunuldu.

Verilen Kanun Teklifinde yer alan hükümlerin büyük bir kısmının, 2 gün önce AKP Sinop Milletvekili Mehmet ERSOY ve Milletvekili arkadaşları tarafından verilen Kanun Teklifinde yer alan hükümlerle aynı içerikte olması dikkat çekti. 2 gün önce verilen Kanun Teklifine ilişkin ayrıntılar için tıklayınız …

Kanun Teklifinde yer alan ve daha önce verilen Teklifte yer almayan hususlardan bazıları şöyle:

**Gençlik ve Spor Bakanlığında üst düzey bürokratlar görevden alınacak

Bakanlık merkez teşkilatında; Müsteşar Yardımcısı, Genel Müdür, Genel Müdür Yardımcısı, 1. Hukuk Müşaviri, Spor Hizmetleri Dairesi Başkam, Bilgi İşlem Dairesi Başkam, Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı, Personel Dairesi Başkanı ve Destek Hizmetleri Dairesi Başkam ile Daire Başkanı kadrolarında bulunanların görevleri sona erecek.

Görevleri sona erenler, yeni ihdas edilecek Bakanlık Müşaviri kadrolarına şahsa bağlı olarak atanmış sayılacaklar. Müşavir kadrosuna atananlar, Bakanlık ve bağlı kuruluşlarının merkez ve taşra teşkilatlarında belirlenen birimlerde verilen görevleri yürütmek üzere görevlendirilebilecek.

**Gençlik ve Spor Bakanlığına diğer kurumlardan Denetçi alınacak

Kamu kurum ve kuruluşlarında mesleğe yarışma ve yeterlik sınavı ile girenlerden denetçi, müfettiş ve kontrolör unvanlarını kazanmış olanlar, bir yıl içerisinde denetçi olarak Gençlik ve Spor Bakanlığına geçebilecek.

**Gençlik ve Spor Bakanlığı teşkilat yapısı değişecek

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde Rehberlik ve Denetim Başkanlığı kurulacak.

**Gençlik ve Spor Bakanlığına yeni kadrolar verilecek

Gençlik ve Spor Bakanlığı için 1 inci derecede 38 adet Bakanlık Müşaviri kadrosunun yanı sıra; 2 adet Müsteşar Yardımcısı, 1 adet Rehberlik ve Denetim Başkanı, 10 adet Başdenetçi, 10 adet Denetçi ve 5 adet Denetçi Yardımcısı olmak üzere toplam 66 adet yeni kadro ihdas ediliyor.

**Uzman erbaş kadro sayısı artacak

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunca tasdik edilen Jandarma Genel Komutanlığı 2014 yılı fiili kadro kitapçığında yer alan uzman erbaş kadrosu 3.000 adet artırılıyor.

**Yeni bir üniversite kurulacak

İstanbul'da Dünya Eğitim Vakfı tarafından, "Biruni Üniversitesi" adı altında, yeni bir vakıf üniversitesi kurulacak.

Üniversitede; Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık, Sağlık Bilimleri, Eğitim, Mühendislik Fakülteleri ile Meslek Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Fen Bilimler Enstitüsü ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü bulunacak.

İlgili Kanun Teklifi metnine ulaşmak için tıklayınız.

 

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.