logo yeni

BAKANIN MAKAM ODALARININ SAYISI VE TEFRİŞ MASRAFI SORULDU

Aktif . Yayınlanma mansethaber

atamaBir Bakanlığa bağlı çeşitli Genel Müdürlüklerde ilgili Bakan için 6 adet makam odası yaptırıldığı ve sadece bir makam odasının mobilyaları için 178.000 TL ödendiği iddiaları Mecliste soru önergesine konu edildi.

İddiaları gündeme getiren Milletvekili Muharrem IŞIK, verdiği soru önergesinde; “Kültür ve Turizm Bakanı olduktan sonra Bakanlığınıza bağlı çeşitli Genel Müdürlük binalarında şahsınızın kullanımı için toplam 6 tane makam odası yaptırıldığı ve sadece bir makam odası için alınan mobilya takımı için 178.000 TL ödendiği iddia edilmektedir. Ayrıca Bakanlığınızın çeşitli birimlerinde görevine gelmeden maaş alan birçok personelin olduğu da diğer bir iddiadır.” dedi.

Milletvekili IŞIK’ın önergesinde, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer ÇELİK tarafından cevaplandırılmak üzere konuya ilişkin şu sorular da yer aldı:

1-Bakanlığınıza bağlı Genel Müdürlük binalarında şahsınız için 6 tane makam odası yaptırdığınız iddiası doğru mudur?

2-Bu kadar makam odasına neden gerek duydunuz?

3-Bu makam odalarının her birinin kamuya olan maliyeti ne kadardır?

4-Bir oda için alınan sadece 9 parça mobilya takımı için Döner Sermaye bütçesinden 178.000 TL ödendiği doğru mudur? Altı adet makam odasının her biri için alınan mobilya takımına ne kadar ödenmiştir?

5-Bakanlığınızın Strateji Geliştirme Başkanlığında halen kaç kişi çalışmaktadır? Bunlardan kaçı aktif olarak çalışmakta, kaçı görevlerine gelmeden maaş almaktadır?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.