logo yeni

MALİYE BAKANLIĞINDA YURT DIŞINA KİMLER GÖNDERİLİYOR?

Aktif . Yayınlanma mansethaber

ucakMaliye Bakanlığında inceleme ve araştırmalar yapmak üzere yurt dışına gönderilen personel arasında ayrım yapıldığı ve yurt dışına gitme imkanından sadece bazı unvanlardaki personelin yararlandırıldığı iddiaları Meclis gündemine taşındı.

Konuyu gündeme getiren Milletvekili Ali HALAMAN, Maliye Bakanlığında inceleme ve araştırmalar yapmak amacıyla yurt dışına gönderilen personelin belirlenmesinde eşit davranılmadığı iddialarını içeren soru önergesinde, Maliye Bakanı Mehmet ŞİMŞEK tarafından cevaplandırılmak üzere şu soruları sordu.

1. 2002 ve 2014 yıllarında Bakanlığınız mensubu kaç personeliniz Bakanlıkça lüzum görülecek inceleme ve araştırmalar yapmak amacıyla yurt dışına gitmiştir?

2. Bu personelinizin unvanları (maliye müfettişi, hesap uzmanı, gelirler kontrolörü v.b.) nelerdir?

3. Bu dönemde kaç tane Vergi Dairesi Müdürü ve Müdür Yardımcısı Bakanlıkça lüzum görülecek inceleme ve araştırmalar yapmak amacıyla yurt dışına gönderilmiştir?

4. Aynı dönemde yukarıda sayılan unvanlardaki personelin yüzde kaçı yurt dışına Bakanlıkça lüzum görülecek inceleme ve araştırmalar yapmak amacıyla gönderilmiştir?

5. Vergi Dairesi Müdür ve Müdür Yardımcısı personelinizi de Bakanlıkça lüzum görülecek inceleme ve araştırmalar yapmak amacıyla yurt dışına neden göndermiyorsunuz? Bakanlığınızda yurt dışına gidebilme imtiyazından faydalanabilmek için belli bir sınıfa tabi mi olmak gerekmektedir?  

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.