logo yeni

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI PERSONELİNİ KİM DENETLİYOR?

Aktif . Yayınlanma mansethaber

teftis4Çevre ve Şehircilik Bakanlığında yaşanan son Bakan değişikliğinin ardından, Bakanlık bürokratları hakkında araştırma, soruşturma ve denetleme yapıldığı ve bu işlemlerin İçişleri Bakanlığı kontrolörlerine yaptırıldığı iddiaları soru önergesine konu edildi.

İddiaları Meclis Başkanlığına verdiği soru önergesi ile gündeme getiren Milletvekili Ali Rıza ÖZTÜRK, konuya ilişkin olarak Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris GÜLLÜCE tarafından şu sorulara cevap verilmesini istedi.

1-Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda göreve gelmenizden sonra, İçişleri Bakanlığı baş kontrolörleri tarafından, Bakanlığınız bürokratları hakkında araştırma, soruşturma ve denetleme yaptıkları iddiaları doğru mudur?

2-Doğru ise İçişleri Bakanlığı baş kontrolörleri, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bürokratlarını denetleme, araştırma ve soruşturma yapmasının Anayasal ve yasal dayanağı nedir? Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın kendi denetçi ve kontrolörleri yok mudur?

3- İçişleri Bakanlığı kontrolörlerinin bakanlığınız bürokratlarını araştırıp soruşturarak fişleme mi yapmaktadırlar?

4-İçişleri bakanlığı baş kontrolörleri sizin şahsi istihbarat elemanlarınız mıdır?

5-Göreve geldiğiniz zamandan bu zaman kadar bakanlığınızda hangi görevdeki, hangi bürokratlar görevlerinden alınıp hangi görevlere göndermiştir? Görevlerinden alınan bürokratların yerlerine kimler getirilmiştir?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.