logo yeni

MEMUR KADROLARI VERİLİRKEN AYRIMCILIK MI YAPILIYOR?

Aktif . Yayınlanma mansethaber

personel162014 Mali Yılı Bütçe Kanunu Tasarısının Meclis Genel Kurulunda görüşülmesi sırasında, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bütçesi üzerinde söz alan MHP Milletvekili Mustafa KALAYCI, memur kadrolarının verilmesinde AKP tarafından ayrımcılık yapıldığını ve bazı kamu çalışanlarının mağdur edildiğini ifade etti.

Meclis Genel Kurulunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bütçesine ilişkin söz alan Milletvekili KALAYCI, konuşmasında şu hususlara değindi:

“Kamuda aynı yerlerde aynı işi yapmalarına rağmen statüleri nedeniyle çalışanlar arasında idari, mali ve sosyal haklar yönünden birçok farklılık bulunmaktadır.

Biliyorsunuz, temmuz ayında torba kanunla sözleşmeliler ve vekil Kur'an kursu öğreticileri memur kadrolarına alınmıştır.

Ancak AKP zihniyeti bu kanun ile yine en iyi bildiği şeyi, haksızlığı, ayrımcılığı, eşitsizliği ve adaletsizliği yapmış ve bazı kamu çalışanlarını mağdur etmiştir.

Bu kanunla vekil ebe, hemşireler, aile sağlığı çalışanları hayal kırıklığına uğratılmıştır.

Vekil imamların ve vekil müezzinlerin sevinci kursağında bırakılmıştır.

Rehber ve usta öğreticiler ile ücretli öğretmenler görmezden gelinmiştir.

Başta belediyelerde işçi kadrolarında çalıştırılan mimar, mühendis ve teknikerler ile üniversite mezunlarının memur olabilme umutları boşa çıkarılmıştır.

4/C mağdurları yine boynu bükük bırakılmıştır. Bazı mali ve sosyal haklardan mahrum çalıştırılan 4/C'li personelin maaşları emsallerine göre son derece düşüktür. Kamuda çalışanlar arasında en kısıtlı haklara sahip olan 4/C'lilere AKP zihniyeti âdeta düşman gözüyle bakmaktadır.

Geçici ve mevsimlik işçiler yine göz ardı edilmiştir. Başta şeker ve çay fabrikalarında olmak üzere yıllardır geçici veya mevsimlik işçi olarak çalışanlar kadroya alınmamıştır.”

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.