logo yeni

calisanlar2 copy

SAĞLIK BAKANLIĞI HAC'CA GÖNDERECEK PERSONEL ARIYOR

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Sağlık Bakanlığı'nın duyurusunda, Suudi Arabistan’da Hac dönemindeki yoğun sağlık personeli ihtiyacının karşılanması için, Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığı’na destek olmak amacıyla, Mekke ve Medine’de özellikle Acil Sağlık Hizmetleri alanında çalıştırılmak üzere Doktor (Acil Tıp Uzmanı, İlk ve Acil Yardım Uzmanı veya 112 tecrübesi olan Pratisyen Hekim), Sağlık Teknikeri (Paramedik), Sağlık Memuru (Acil Tıp Teknisyeni) ve Hemşire (112 tecrübesi olan) görevlendirileceği belirtildi.

Sağlık Bakanlığı, belirtilen şartları sağlayan merkez ve taşra teşkilatında  çalışan tüm personelinin bu görevlendirrmeler için başvurabileceğini, ancak başta Arapça veya İngilizce konuşabilecek derecede dil bilgisine sahip olanların tercih edileceğini ve Paramedik, Acil Tıp Teknisyeni ve Hemşirelerin Suudi Arabistan’daki çalışma şartları açısından erkek olmalarının tercih nedeni olacağını duyurdu.

Başvuracak personelin, aşağıdaki linkte yer alan Personel Bilgi Formunu doldurarak This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. e-posta adresine göndermesi gerekiyor.


Personel Bilgi Formunu.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.