logo yeni

ŞUBE MÜDÜRLERİNE DAİRE BAŞKANI DÜZEYİNDE ÖZLÜK HAKKI TEKLİF EDİLDİ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

imzaŞube Müdürlerinin ek gösterge ve makam tazminatlarının Bakanlık Daire Başkanı düzeyine ve aylık ücretlerinin de Bakanlık İl Müdürü düzeyine yükseltilmesi amacıyla Meclis Başkanlığına Kanun Teklifi verildi.

Milletvekili Ensar ÖĞÜT tarafından hazırlanan “666 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi”nin gerekçesinde, Teklif ile; 666 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile yapılan değişikliklerde Şube Müdürlerinin mali haklarında iyileştirme öngörülmemiş olması nedeniyle ortaya çıkan hak kaybının telafisi ile bu kadrolarda görev yapan personelin özlük ve mali haklarının iyileştirilmesinin sağlanmasının amaçlandığı belirtildi.

Kanun Teklifinin Kabul edilmesi durumunda;

**1 inci derecedeki Şube Müdürünün 2200 olan ek göstergesi 3600’e yükselecek.

**1 inci derece kadrodaki Şube Müdürünün (0) olan makam tazminatı 2000 olacak ve aynı zamanda 8000 görev tazminatı göstergesinden de yararlanacak.

**Şube Müdürlerinin ücretleri, ücret göstergesi ve tazminat göstergesine göre belirlenecek ve Bakanlık İl Müdürü ile aynı düzeyde ücret alacak.

Söz konusu Kanun Teklifi

666 SAYILI KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME İLE 657 SAYILI DEVLET MEMURLARI KANUNUNU VE 375 SAYJLI KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMEDE DEİŞİKLÌK YAPILMASINA DAİR KANUN TEKLİFİ

Madde 1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa ekli, (II) sayılı Ek Gösterge cetvelinin  “1. Başbakanlık ve Bakanlıklarda bölümüne, İl İdare Kurulu üyesi Bakanlık İl Müdürleri ile Ankara, İstanbul ve İzmir illerindeki diğer Bakanlık İl Müdürleri” ibaresinden sonra gelmek üzere “Merkez teşkilatı kadrolarında bulunan Şube Müdürleri,” ibaresi,  “2. Yargı Kuruluşları, Bağlı ve İlgili Kuruluşlar ile Yüksek Öğretim Kuruluşlarında” bölümüne Sosyal Güvenlik İl Müdürü (Ankara, İstanbul, İzmir) “ibaresinden sonra gelmek üzere Bağlı ve İlgili Kuruluşlar merkez teşkilatı kadrolarında bulunan Şube Müdürleri”,  ibaresi,  IV sayılı Makam Tazminatı Cetvelinin 7 inci sırasında “Birinci dereceli kadroya atanmış olmak şartıyla, Başbakanlık, Bakanlık, Müsteşarlık, Kurum Başkanlığı ve Müstakil Genel Müdürlüklerin merkez teşkilatı Daire Başkanı” ibaresinden sonra gelmek üzere “ve Şube Müdürü” ibareleri eklenmiştir.

Madde 2-  375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye ekli (II) Sayılı Cetvelin 9 uncu sırasına Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüklerinin il müdürü” ibaresinden sonra gelmek üzere, Başbakanlık, Bakanlık, Müsteşarlık, Kurum Başkanlığı ve Müstakil Genel Müdürlüklerin merkez teşkilatı Şube Müdürü ibareleri eklenmiştir.

Madde 3- Bu Kanun Yayım Tarihinde yürürlüğe girer.

Madde 4- Bu Kanun hükümlerini Bakanlar Kurulu Yürütür.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.