logo yeni

İNFAZ KORUMA MEMURLARI ARASINDA İNTİHAR VAKALARI VAR MI?

Aktif . Yayınlanma mansethaber

infaz koruma4İnfaz koruma memurlarının cezaevi koşullarında yaşadıkları sıkıntı ve yoğun stres sebebiyle karşılaştıkları psikolojik ve fiziksel yıpranmanın sonuçlarıyla ilgili TBMM’ ne önerge verildi.

İstanbul milletvekili Mahmut TANAL tarafından hazırlanan önergede, infaz koruma memurları arasındaki intihar oranları, varsa bu intiharların sebepleri veya önlenmesi ile ilgili bir çalışma olup olmadığı gibi hususlar, Adalet Bakanı Sadullah ERGİN’ in yanıtlaması istemiyle Meclis Başkanlığına sunuldu.

Önerge metni:

Ceza İnfaz Kurumlarında, infaz memuru olarak görev yapan memurlar hakkında aşağıdaki sorularımın cevaplandırılması gereği doğmuştur.

1. 2002 yılından önerge tarihine kadar Türkiye’de kaç ceza infaz memuru vefat etmiştir? Vefat sebepleri nelerdir?

2. 2002 yılından önerge tarihine kadar olan süre içerisinde ülkemizde ceza infaz memurlarından intihar eden olmuş mudur? Eğer intihar eden ceza infaz memuru var ise, ayrı ayrı belirtilmek üzere hangi illerde ve hangi cezaevi infaz kurumlarında görev yapmaktaydılar? İntihar sebepleri nelerdir?

3.Silivri Cezaevinin yapım tarihi olan 2008 yılından önerge tarihine kadar Silivri Cezaevinde kaç infaz memuru vefat etmiştir? Vefat sebepleri nelerdir? Vefat sebebi intihar olan var mıdır? intihar eden kaç infaz memuru bulunmaktadır? Eğer intihar eden ceza infaz memuru var ise intihar sebepleri nelerdir?

4. İntihar sebeplerinin ortadan kaldırılması için infaz memurlarının özlük haklarında ne gibi düzenlemeler yapılmıştır? Bakanlık olarak bu konuyla ilgili bir çalışmanız var mıdır? Varsa bu çalışmalar nelerdir?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.