logo yeni

TBMM PERSONEL SERVİSLERİNDEN KİMLER YARARLANIYOR?

Aktif . Yayınlanma mansethaber

servisTürkiye Büyük Millet Meclisinde çalışan personeline ulaşım servisi sağlanmadığı iddiaları üzerine Meclis Başkanlığı açıklama yaptı.

Meclis Başkanvekili Sadık YAKUT tarafından, bir soru önergesine cevap niteliğinde yapılan açıklamada şöyle denildi:

Türkiye Büyük Millet Meclisinde çalışan personelin geneline sağlanan personel servis hizmetleri 1990-2003 yılları arasında kesintisiz devam etmiştir.

Ancak, TBMM Başkanlık Divanının 10 Ekim 2003 tarihli ve 19 sayılı Kararında;

“a) Ekonomik ömürlerini tamamlayan servis araçlarının yerine, yenilerinin hizmete konulamaması sebebiyle personel servislerinin kaldırılmasına,

b) Ekonomik ömürlerini tamamlayan otobüslerin Maliye Bakanlığına devredilmesine,

c) Faal olan servis araçlarıyla ihtiyaç duyulan güzergâhlarda yardımcı hizmetli servisi ile Genel Kurulun saat 22.00‘den sonraki çalışmalarında nöbetçi kalan personel servislerinin devam ettirilmesine” karar verilmiştir.

Halen, personelin mesaiye geliş ve gidişlerinin sağlanmasında 10 adet servis otobüsü ile hizmet verilmekte olup bu hizmetten sabah saat 08.00’de mesaiye başlaması gereken tüm hizmetli personel ile Genel Kurul çalışmalarının saat 22.00’yi geçtiği zamanlarda akşam mesaisinde bulunan bütün çalışanlar faydalanmaktadır.

Araç parkımızda mevcut otobüs sayısının yetersizliği nedeniyle her semte servis yapılamamakta, personelin yoğun olarak oturduğu semt ve belirlenen güzergâhlarda servis hizmeti devam etmektedir.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.