logo yeni

PERSONEL GİDERİ OLARAK ALINAN PARA PERSONELE DAĞITILMIYOR MU?

Aktif . Yayınlanma mansethaber

para6Havacılığa katkılarından dolayı yatırımlar ve personel giderleri olarak Avrupa Hava Seyrüsefer Emniyeti Teşkilatından alınan paraların personele ödenmediği iddiaları Başbakana soruldu.

Milletvekili Sezgin TANRIKULU, verdiği soru önergesinde;  Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve Devlet Hava Meydanları İşletmesinin, havacılığa katkılarından dolayı (faturalandırmalarına uygun olarak) yatırımlar ve personel giderleri olarak Avrupa Hava Seyrüsefer Emniyeti Teşkilatından (Eurocontrol) para aldığı, ancak personel gideri olarak alınan bu paraları Devlet Hava Meydanları İşletmesi kendi personeline öderken, Meteoroloji Genel Müdürlüğünün ise personeline ödemediği iddialarından söz etti.

Soru önergesinde, havacılığa katkı anlamında Devlet Hava Meydanları İşletmesi ile Meteoroloji Genel Müdürlüğünün birbirinden farkı bulunmadığını da belirten TANRIKULU, Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından cevaplandırılmak üzere, konuya ilişkin şu soruları sordu:

1. Meteoroloji Genel Müdürlüğü personel gideri olarak aldığı parayı personeline ödemediği iddiası doğru mudur?

2. İddia doğru ise Devlet Hava Meydanları İşletmesi personel gideri olarak aldığı parayı kendi personeline öderken, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün ödememesinin gerekçesi nedir?

3. Herhangi bir şekilde Eurocontrol’a başvurulması durumunda yurt dışından Meteoroloji’ye gelen bu paranın personel ücretleri kısmında kesinti olacağı doğru mudur?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.