logo yeni

PTT PERSONELİNİN SORUNLARINA ÇÖZÜM ARANIYOR

Aktif . Yayınlanma mansethaber

pttPTT çalışanlarının özlük ve sosyal haklarının emsallerine göre düşük seviyede olduğundan hareketle, bu Kurum çalışanlarının mağduriyetlerinin nasıl giderileceği Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanına soruldu.

Milletvekili Alim IŞIK tarafından verilen soru önergesinde, PTT çalışanlarının özlük ve sosyal haklarının iyileştirilmesi konusunda Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yürütülen çalışmalara ilişkin olarak Bakan Binali YILDIRIM’a şu sorular yöneltildi:

1. Halen ülkemiz genelinde vatandaşlarımıza hizmet veren PTT merkezlerinde görev yapan personel sayısı ne kadardır?

2. PTT merkezlerinde yoğun iş yükü altında çalışan personelin emsallerine göre daha düşük maaş aldıkları fazla mesaide bulunmalarına rağmen ek ücret alamadıkları ve yıllık izin bile kullanamadıkları iddiaları doğru mudur? Doğru ise bu maaş farklılıkları nereden kaynaklanmaktadır?

3. Anılan personelin özlük ve sosyal haklarının iyileştirilerek mağduriyetlerinin giderilmesi konusunda Bakanlığınızca yürütülen bir çalışma var mıdır?

4. Varsa çalışma ne aşmadadır? Çalışmanın içeriği ve uygulama planı nasıldır? Yoksa bu konuda bir çalışma yapılması düşünülmekte midir?

5. Bakanlığınızın konuya ilişkin görüşü ve 2014 yılı programı nasıldır?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.