logo yeni

SUBAY VE ASTSUBAY ÇOCUKLARI HARP OKULLARI SINAVLARINDA ELENİYORLAR MI?

Aktif . Yayınlanma mansethaber

asker2Tokat milletvekili Orhan DÜZGÜN tarafından, son yıllarda yapılan harp okulu ve astsubay meslek yüksekokulu sınavlarında özellikle subay ve astsubay çocuklarının elendiği yönünde iddiaları içeren bir soru önergesi verilmişti.

Düzgün önergesinde şu ifadelere yer vermişti:

“Özellikle Deniz ve Hava Kuvvetlerinin son günlerde yaptığı harp okulları ve astsubay meslek yüksekokulları mülakatlarında elenen adayların bir çoğunun subay ve astsubay çocukları olduğu iddia edilmektedir.

Soru 1: Geçtiğimiz son beş yıl içerisinde yıllara göre Deniz ve Hava Kuvvetleri harp okulları ve astsubay meslek yüksekokulları mülakatlarına kaç kişi girmiştir ve ne kadarı elenmiştir?

Soru 2: Geçtiğimiz son beş yıl içerisinde yıllara göre Deniz ve Hava Kuvvetleri harp okulları ve astsubay meslek yüksekokulları mülakatlarında elenen subay ve astsubay çocuklarının sayısı nedir?”

Milli Savunma Bakanlığı, Bakan İsmet YILMAZ imzasıyla bu iddialara ilişkin olarak, son beş yıl içinde mülakatlara giren ve elenen subay ve astsubay çocuklarına ilişkin istatistikleri açıkladı.

Bakanlık yazısına göre son 5 yıl içinde mülakata giren kişiler ve elenenlere ilişkin sayısal bilgiler:

memurunyeri.com-msb-sinav-cevabi

Sitemizden yapılan alıntılarda "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gerekmektedir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.