logo yeni

ASKERLİK SÜRESİNİ KISALTAN KARAR YAYIMLANDI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

asker1Erbaş ve erler için 15 ay olarak uygulanan askerlik süresinin 12 aya indirilmesine ilişkin Bakanlar Kurulu Kararı bugün yayımlandı.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan ve 1/1/1014 tarihinden geçerli olarak uygulanmaya başlayacak olan, erbaş ve erler için muvazzaflık hizmet süresinin tespitine ilişkin Karara göre; Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri ile Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında 1111 sayılı Askerlik Kanununa tabi yükümlülerin muvazzaf askerlik hizmet süresi  1/1/2014 tarihinden geçerli olmak üzere, silah altındaki yükümlüleri de kapsayacak şekilde, erbaş ve erler için 12 ay olacak.

Askerlik süresini 3 ay kısaltan bu Karar, askerlik hizmetini 1/1/2014 tarihinden önce tamamlayacak olanları etkilemeyecek.

Söz konusu Bakanlar Kurulu Kararı

21/10/2013 TARİHLİ VE 2013/5501 SAYILI KARARNAMENİN EKİ

KARAR

MADDE 1 – Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri ile Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında 1111 sayılı Askerlik Kanununa tabi yükümlülerin muvazzaf askerlik hizmet süresinin, 1/1/2014 tarihinden geçerli olmak üzere, silah altındaki yükümlüleri de kapsayacak şekilde, erbaş ve erler için 15 aydan 12 aya indirilmesi kararlaştırılmıştır.

MADDE 2 – Bu Karar 1/1/2014 tarihinden geçerli olmak üzere yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Karar hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.