logo yeni

İTFAİYE PERSONELİNİN FAZLA MESAİSİ MECLİS GÜNDEMİNDE

Aktif . Yayınlanma mansethaber

itfaiye2Belediyeler bünyesindeki itfaiye teşkilatlarında görev yapan personelin çalışma koşullarına ve özlük haklarına ilişkin olarak, Meclis Başkanlığına soru önergesi verildi.

Milletvekili Mahmut TANAL tarafından verilen soru önergesinde, İçişleri Bakanı Muammer GÜLER tarafından cevaplandırılmak üzere, itfaiye personeline ilişkin şu sorular yer aldı:

1-Belediyelerin İtfaiye teşkilatında görev yapmakta olan itfaiye erleri, amirleri, şube müdürleri ve daire başkanlarının sayısı kaçtır?

2-İtfaiye teşkilatı personellerinden yangınlara müdahale etmekle görevli olan personel kimlerdir?

3-İtfaiye müdürleri ve amirlerinin mesaileri kaç saattir? Resmi tatillerde mesai yapılmakta mıdır? Resmi tatillerde mesaiye gelmeye personelin gelmediği günler mesaisinden düşürülmekte midir?

4-Yıllık izinlerini kullanmayan ve resmi tatil günlerinde çalışan personelin fazla mesai ücretleri ödenmekte midir? Yıllık izin kullanan, resmi tatillerde çalışmayan personelin mesai ücreti düşürülmekte midir?

5-İtfaiye personelinin tamamı fazla mesai yaptığında tüm personel fazla mesai ücreti alıyor mu? Fazla mesai ücretinin ödeme kriterleri nelerdir?

6-Fazla mesai ücreti hakkında İş Kanunu ve Devlet Memurları Kanunu hükümlerinin, ağır şartlarda can pahasına fazla mesai yapan itfaiye memurlarına da uygulanması ve ayrı bir düzenleme bulunmaması hak kayıplarına neden olmakta değil midir? Bu mağduriyetlerin giderilmesi için bir çalışma başlatılacak mıdır?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.