logo yeni

KAZAN DAİRELERİNİN HEPSİ SINIFA ÇEVRİLMEMİŞ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Merdan Tufan, bazı okullarda kazan dairelerinin sınıfa çevrildiği yönündeki haberleri değerlendirdi. Tufan, bir okulda olmuş olan olayı ülke genelinde yapılmış gibi göstermenin yanlış olduğunu kaydetti.

Bugün Gazetesi'nde yer alan habere göre, Bakan Ömer Dinçer'in talimatıyla okulların yönetim odalarının sınıflara çevrildiğini hatırlatan Tufan, "Bu yolla 10 bin yeni sınıf kazandırıldı. Yaş sınırının düşmesiyle öğrenci arttı. Okul yöneticilerimiz, bu öğrencilerin daha iyi şartlarda eğitim almaları için yeni fiziki mekanlar oluşturmaya çalışıyorlar. Belki kazan dairesinin sınıfa çevrilmesi gibi çok cüzi olumsuz şartları olan okullarımız olabilir, ama bunu ülke geneline yayarak tüm okullar böyle diye göstermek çok yanlış." dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Merdan Tufan, Bursa'da yeni eğitim yılının açılışı ve İlköğretim Haftası kutlamaları kapsamında Atatürk Anıtı'na çelenk koyma törenine katıldı. Gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplandıran Tufan'a bazı okulların kazan dairelerinin sınıfa çevrildiği yönündeki haberler hatırlatıldı. Tufan şunları kaydetti: "Okula başlama yaşının iki ay öne alınmasından dolayı bir miktar öğrenci artışı oldu ülke genelinde. Böyle olunca bazı sınıf mevcutlarının artması sebebiyle yeni sınıflar ihtiyaç olarak ortaya çıktı. Okul yöneticilerimiz, bu öğrencilerin daha iyi şartlarda eğitim almaları için yeni fiziki mekanlar oluşturmaya çalışıyorlar. Belki böyle çok cüzi olumsuz şartları olan okullarımız olabilir, ama bunu ülke geneline yayarak tüm okullar böyle diye göstermek çok yanlış. Bakanın talimatıyla yönetim odaları sınıflar haline getirildi. 10 binin üzerinde yeni derslik kazanıldı. Dolayısıyla birkaç tane olumsuz örnek olabilir ama tüm okullarda olumsuzluk var demek haksızlık olur. Ben onların çok olduğunu düşünmüyorum."

bugun

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.