logo yeni

MEB EĞİTİM UZMANLARININ PİŞMANLIĞI MECLİS GÜNDEMİNDE

Aktif . Yayınlanma mansethaber

para4Milli Eğitim Bakanlığı merkez teşkilatında görevlendirilmiş olan öğretmenlerin, merkezde öğretmen çalıştırılmayacağı gerekçesiyle eğitim uzmanı olarak atanmaları sonrasında maaşlarında yaşanan düşüş Mecliste soru önergesine konu edildi.

Milletvekili Ömer Süha AYDAN tarafından verilen soru önergesinde; “Bakanlığınız bünyesinde çalışan bazı görevli öğretmenler artık merkez teşkilatta görevli öğretmen çalışamayacağı ifade edilerek eğitim uzmanı yapılmış ancak maaşlarında kayda değer bir düşüş gözlemlenmiştir.

Halen Bakanlık merkez teşkilatta görevli öğretmen çalıştırmakta ve ayni işi yapan görevli öğretmenler ile eğitim uzmanları arasında maaş eşitsizliği yaşanmaktadır.” denilerek, Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI’nın konuya ilişkin şu soruları cevaplandırması istendi:

"1-Hangi kriterlere göre bazı öğretmenler eğitim uzmanı olarak atanmışlardır?

2-Oluşan maaş eşitsizliğinin gerekçesi nedir? Bahsi geçen maaş eşitsizliğini gidermeyi düşünüyor musunuz?

3-Özlük haklarında ve maaşlarında kayba uğrayan eğitim uzmanlarının mağduriyetlerinin giderilmesi için herhangi bir çalışma bulunmakta mıdır? Yoksa yapmayı düşünüyor musunuz?"

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.