logo yeni

EMNİYET MENSUPLARININ ÖZLÜK HAKLARI KONUSUNA CEVAP ARANIYOR

Aktif . Yayınlanma mansethaber

polis2Emniyet mensuplarının ek gösterge, ilerleme, ikramiye ve yer değiştirmelerine ilişkin olarak yapılması planlanan çalışmaların neler olduğu konusunda Mecliste soru önergesi verildi.

Milletvekili Ali ÖZ tarafından verilen soru önergesinde, toplumun huzur ve güveni için zor şartlar altında görev yapan emniyet mensuplarının beklentileri gerçekleşmediği belirtilerek, emniyet mensuplarının özlük hakları konusundaki bazı sorulara cevap verilmesi istendi.

Önergede yer alan sorular:

1-2013 yılı sonunda polislerin ek göstergelerinin artması ve özlük haklarında iyileşme yapılması düşünülüyor mu?

2-Üniversite ve yüksek lisans mezunu, 1. Kademeye ilerlemiş emniyet mensuplarının 3. Kademeden emekli olmasını engellemek için bir düzenleme düşünüyor musunuz?

3-Görev gereği verilen maaş ikramiyelerinin adil dağıtılışı yönünde bir çalışmanız var mıdır? İş riski yüksek olanlara daha fazla ikramiye vermeyi planlıyor musunuz?

4-Birinci şark görevini henüz yapmamış emniyet personelleri varken, ikinci şark görevine gönderilenlere haksızlık yapılmasını engellemek için çalışmalarınız var mıdır?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.