logo yeni

MAAŞLAR BAYRAMDAN ÖNCE ÖDENECEK

Aktif . Yayınlanma mansethaber

para15Maliye Bakanlığı tarafından çıkarılan Genelge ile, aylıklarını personel kanunlarına göre almakta olanlara, 15/10/2013 tarihinde ödenmesi gereken tüm hakkedişlerin 11/10/2013 tarihinde avans olarak ödenmesi konusunda gerekli işlemlerin yapılması konusunda ilgili kurum ve kuruluşlara talimat verildi.

Maliye Bakanı Mehmet ŞİMŞEK imzalı Genelgede;

-Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan her statüdeki personele, 15 Ekim 2013 tarihinde ödenmesi gereken tüm hakedişlerin, 11 Ekim 2013 Cuma günü avans olarak ödenmesi,

-Aylıkları banka hesaplarına aktarılan personele ilgili bankalarca zamanında ödeme yapılmasının sağlanması,

-Ödemeler konusunda herhangi bir aksamaya meydan verilmemesi hususunda ilgili birimlerce bütün tedbirlerin alınması

istendi.

Söz konusu Genelge

T.C.

MALİYE BAKANLIĞI

Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü

Konu: Aylıkların avans olarak ödenmesi

04.10.13*8949

GENELGE

1-Aylıklarını personel kanunlarına göre almakta olanlara, 15/10/2013 tarihinde ödenmesi gereken tüm hakedişler, 657 sayılı Kanunun ek 24 üncü maddesine göre, 11/10/2013 tarihinde avans olarak ödenecektir. Kamu kuruluşlarında çalışan sözleşmeli personel, işçi ve diğer personel hakkında da aynı şekilde işlem yapılacaktır.

2-Avansın hesabında ele geçen net tutarlar esas alınacaktır.

3-Aylıkları banka hesaplarına aktarılan personelin avans tutarlarının ilgili bankalarca zamanında ödenmesi sağlanacaktır.

4-Verilen avanslar Personel Avansları Hesabına borç kaydedilerek muhasebeleştirilecektir. Ödenen avans tutarları ilgililerin ait olduğu aylık veya ücretlerine mahsup edilecek ve gerekli kanuni kesintiler bu aylık veya ücretlerinden yapılacaktır.

5-İl dahilindeki mahalli idare birimleri dahil tüm ilgili birimlere gerekli duyurunun yapılması ve herhangi bir aksamaya meydan verilmemesi hususunda ilgili birimlerce bütün tedbirlerin alınması gerekmektedir.

Gereğini arz/rica ederim.

Mehmet ŞİMŞEK 

Maliye Bakanı

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.