logo yeni

MERKEZE ALINAN PERSONELİN YERİNE KİMLER ATANIYOR?

Aktif . Yayınlanma mansethaber

personel7Sağlık Bakanlığının teşkilat yapısında değişikliğe gidilerek Kamu Hastaneler Birliklerinin kurulmasıyla birlikte merkeze alınan personele ve bu personelin yerine atananlara ilişkin hususlar Mecliste soru önergesine konu edildi.

Milletvekili Mahmut TANAL tarafından verilen soru önergesinde, Sağlık Bakanlığı’nda merkeze alınan personele ilişkin bazı soruların Sağlık Bakanı Mehmet MÜEZZİNOĞLU tarafından cevaplandırılması istendi.

Sağlık Bakanlığı’nda merkeze (kızak) alınan çalışan personeller hakkında aşağıdaki sorularımın cevaplandırılması gereği doğmuştur.

1-Türkiye’de kaç tane Kamu Hastaneleri Birliği kurulmuştur? Bu birlikler hangi illerde bulunmaktadır?

2-Kamu Hastaneler Birliği’nin kurulması nedeniyle kaç yönetici, müdür, müdür yardımcısı, başhekim, başhekim yardımcısı, başhemşire, başhemşire yardımcısı ve doktor merkeze (kızak) alındı?

3-Bu personeller merkeze alınmadan önceki görev yerlerinde ne kadar maaş alıyorlardı? Merkeze alındıktan sonra ne kadar maaş almaktadırlar? Merkeze alınan personellerden kimler hangi görevleri yapmaktadırlar?

4-Merkeze alınan personellerin yerine yeni alınan personel var mı? Varsa yeni alman bu personeller kadrolu mu yoksa sözleşmeli olarak mı çalışmaktadır?

5-Yeni alınan personel olması halinde ne kadar maaş almaktadır? Yeni alınan personeller hangi kriterlere göre işe alınmıştır? Alınan bu personellerin sözleşmeli olmaları halinde sözleşme süreleri ne kadardır?

6-İdareci sıfatıyla alınan yeni personellerden geçmişte siyasi parti üyeliği bulunanlar var mıdır? Varsa bu siyasi partiler hangileridir?

7-Merkeze alınan personeller ile yeni alınan personeller arasında ne kadar maaş farkı bulunmaktadır?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.