logo yeni

GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI PERSONELİNE NE KADAR ÖDÜL DAĞITTI?

Aktif . Yayınlanma mansethaber

odulGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, bağlı ve ilgili kuruluşlarında 2007-2013 yılları arasında başarı ve çalışmaları nedeniyle personele verilen ödül miktarını açıkladı.

Bakanlığın konuyla ilgili yazısına göre 2007-2013 yılları arasında, toplam 172 personele ödül verilmesi uygun görülmüş. Bakanlık aynı yazıda söz konusu personele verilen toplam ödül ve ikramiye miktarını ise 226.647 TL olarak açıkladı. Bakanlık tarafından açıklanan bu rakamlara göre personele verilen ortalama ödül ve ikramiye tutarı 1300 TL. civarında bulunuyor.

Ayrıca 2007-2013 yılları arasında mükerrer katılımlar dahil olmak üzere; Bakanlığın merkez ve taşra teşkilatında toplam 126.303 personele, bağlı ve ilgili kuruluşlarımızda ise toplam 45.834 personel hizmet içi eğitim verildiği hususuna da aynı yazıda yer verildi.

Bakanlığın açıklama yapmasının sebebi ise konuyla ilgili olarak Ankara milletvekili Aylin NAZLIAKA tarafından verilen soru önergesi olmuştu. Nazlıaka önergesinde “Sorumluluk alanında olan kurum ve kuruluşlara Haziran 2007-2013 yılları arasında başarı ve çalışmaları nedeniyle ödül ya da ikramiye verilen personel olup olmadığı ve bu dönemde yıllar itibarıyla sorumluluk alanında olan kurum ve kuruluşlarda hizmet içi eğitim alan personel sayısı nedir? Bu sayı toplam personelin yüzde kaçma tekabül etmektedir?” sorularını yöneltmişti.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.